Miłość

Czy warto się żenić?

Lata temu myślałem o sobie jako o kimś, kto prawdopodobnie nigdy się nie ożeni. Myślałem, że jestem po prostu „przystosowany” do związków, które są zabawne, ale ostatecznie krótkotrwałe. Dużo chodziłem na randki, spałem i zawsze miałem strategię wyjścia.

Dziś, jako szczęśliwie żonaty mężczyzna, jestem szczerze zaskoczony tym, jak łatwo było mi przejść do zaangażowanego, trwającego całe życie związku. W rzeczywistości, to cholernie dobre uczucie!

Prawda jest taka, że podczas gdy wykonałem wiele pracy nad sobą, wiele z tego było po prostu szukaniem dobrego partnera.

Dostaję setki e-maili każdego roku od ludzi zmagających się w swoich związkach. I wiele z tych osób jest zaręczonych lub myśli o ślubie. Często mam ochotę machać do nich wielką neonową flagą, krzycząc: „Nie rób tego!”, ponieważ zawarcie małżeństwa z niewłaściwych powodów może mieć fatalne konsekwencje – nie tylko emocjonalne, ale i finansowe.

Po pracy z dziesiątkami par w tej kwestii, stworzyłem poniżej dwie listy kontrolne, które podsumowują wszystko. Pierwsza lista to złe powody, dla których ludzie się pobierają. Druga lista kontrolna przedstawia DOBRE powody, aby się pobrać. Sprawdź to.

Większość z powodów, aby się ożenić, prawdopodobnie wyda się oczywista, a może nawet trochę śmieszna. Ale dla wielu z nas, naprawdę trudno jest spojrzeć obiektywnie na nasze własne motywacje i zobaczyć je za to, czym naprawdę są.

Czasami twoje prawdziwe intencje są ukryte kilka warstw głęboko i po prostu potrzebujesz kogoś, kto z miłością wytrząśnie je na powierzchnię dla ciebie.

Więc tutaj, pozwól mi pomóc ci w tym.

Straszny powód do zawarcia małżeństwa #1: Aby rozwiązać problemy w związku

Z jakiegoś powodu, wiele osób wydaje się myśleć, że coś magicznego dzieje się, gdy się ożenisz i wszystkie walki i toksyczne cykle zachowań znikają.

To jest tragicznie błędne.

Zobowiązanie się do kogoś poprzez zawarcie związku małżeńskiego wzmacnia wszystkie aspekty waszego związku. Więc jeśli szczerze kochasz i szanujesz siebie nawzajem, ta miłość i szacunek mogą rosnąć i rozwijać się w małżeństwie.

Ale to samo dotyczy problemów, które masz w swoim związku. Jeśli jesteś zły w komunikacji w swoim związku, nieporozumienia będą się tylko pogarszać w twoim małżeństwie. Jeśli nie masz szacunku do siebie nawzajem, nie zyskasz go poprzez zawarcie małżeństwa. Prawdopodobnie stracisz go jeszcze bardziej.

Zasadniczo, kiedy się pobierzesz, rzeczy mogą stać się jeszcze lepsze, jeśli są już dobre, ale tylko się pogorszą, jeśli są już złe.

Kolejny powód, aby się ożenić #2: Ponieważ boisz się bycia samemu

Bycie samemu może naprawdę ssać.

Co ssie jeszcze bardziej, choć, jest poślubienie następnej osoby, która pojawia się po prostu dlatego, że jesteś zmęczony byciem samemu – a następnie okazują się być straszne dla Ciebie.

Prawdopodobnie słyszałeś to już wcześniej. Ale nikt nie będzie szczęśliwy będąc z tobą, jeśli nie możesz być szczęśliwy będąc sam.

Założę się, że nikt nigdy nie powiedział ci, jak iść o tym zrobić chociaż. W końcu wydaje się to jak catch-22: musisz być szczęśliwy sam, zanim będziesz mógł uszczęśliwić kogoś innego, ale nie jesteś szczęśliwy, ponieważ nie masz kogoś, kto cię uszczęśliwi.

Problemem jest sposób, w jaki oceniasz i cenisz siebie. Cenisz opinie innych o tobie bardziej niż swoją własną opinię o sobie. Myślisz, że twoja wartość jako osoby jest określona przez to, z kim jesteś. Zastanów się przez chwilę, jakie to jest popieprzone.

Rozwijaj się w kierunku tego, kim chcesz być w pierwszej kolejności. Wyzdrowiej. Porzuć swoją ślepą robotę i zacznij poważnie myśleć o swojej karierze. Uporządkuj swoje finanse. Następnie znajdź kogoś, kto jest podekscytowany, aby być z tobą, ponieważ kopiesz tyle dupy już.

Straszny powód, aby wziąć ślub #3: Aby coś udowodnić

Może twoja szalona ciotka ciągle mówi ci o tym, jak „zegar tyka” i nie robisz się młodszy. Albo twój ojciec uważa, że musisz „już dorosnąć”. A może twoi rodzice się rozwiedli i jesteś zdeterminowany, aby pokazać światu, że jesteś lepszy od nich. Albo wszyscy twoi przyjaciele są teraz żonaci i chcesz im pokazać, że nie jesteś tylko trzecim, piątym lub jedenastym kołem u wozu przez cały czas.

Czasami jest to trochę bardziej subtelne, ale tak samo popieprzone. Niektórzy ludzie postrzegają małżeństwo jako symbol statusu, więc pobierają się myśląc, że będą paradować po mieście ze swoim małżonkiem, a ludzie będą się kłaniać w ich obecności, jakby właśnie zdobyli Westeros czy coś.

Cokolwiek to jest, branie ślubu, aby udowodnić coś komuś – lub sobie – jest okropnym powodem, aby to zrobić.

Straszny powód do zawarcia małżeństwa #4: Ponieważ jest to praktyczne

W zależności od tego, w jakim kraju mieszkasz, legalne małżeństwo może przynieść wiele praktycznych korzyści. Możesz mieć pokusę zawarcia małżeństwa, aby zakwalifikować się do ulg podatkowych, otrzymać świadczenia socjalne swojego małżonka, móc adoptować, otrzymać wizę dla małżonka itp.

Nie ma nic złego w otrzymywaniu tych korzyści, ale jeśli są one jedynym powodem, dla którego bierzesz ślub z kimś – tzn. zobowiązujesz się do tego aż do śmierci – to coś jest nie tak.

Faktem jest, że małżeństwo nie będzie działać, jeśli obie osoby nie będą w nim dla siebie i nikogo innego. Państwo może traktować cię inaczej, ale poza twoimi rodzicami, świat naprawdę nie dba o to, czy się pobierzesz. Miliardy ludzi to zrobiły. Nie dostaniesz złotej gwiazdy i dodatkowych ciepłych ciasteczek w samolocie tylko dlatego, że jesteś żonaty. Nie możesz też nikomu tego wytrzeć w twarz przez więcej niż kilka miesięcy, góra. A potem co?

Powiem ci, co: wtedy utkniesz w małżeństwie, próbując dowiedzieć się, czy było warto po wszystkim.

Więc jeśli któryś z tych strasznych powodów, by się ożenić, odnosi się do twojej sytuacji, cóż, po pierwsze, nie wychodź za mąż. Po drugie, pracuj nad swoimi umiejętnościami w zakresie relacji. Dowiedz się o zdrowych i toksycznych zachowaniach w związkach. Zapoznaj się z tym, jak działają potrzeby emocjonalne, abyś mógł lepiej zaspokoić swoje i zaspokoić potrzeby innych. To zajmuje dużo czasu, ale zaoszczędzi ci wiele bólu i może rozwodu lub trzech w dół drogi.

Z drugiej strony, jeśli możesz uczciwie spojrzeć na swój związek i powiedzieć, że żaden z tych strasznych powodów, aby się ożenić, nie ma zastosowania do twojej sytuacji, to świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *