Odżywianie

Porady dotyczące odżywiania

Spożywaj węglowodany i białko w tym samym posiłku

Kiedy mieszasz białko i węglowodany w tym samym posiłku, minimalizujesz szansę na to, że węglowodany zostaną zmagazynowane w postaci tłuszczu. Białko jest trudniejsze do przetworzenia przez organizm, więc zwiększa Twój metabolizm. Ponadto węglowodany pomagają w transporcie składników odżywczych z białka do komórek mięśniowych, co wspomaga wzrost mięśni.

Przestrzegaj tych zasad, a będziesz mógł wykorzystać węglowodany na swoją korzyść, aby szybciej zbudować więcej mięśni. Jeśli okaże się, że zyskujesz zbyt dużo tłuszczu, wtedy powinieneś wyciąć węglowodany po 19:00. O ile nie masz szybkiego metabolizmu, jedzenie węglowodanów późno w nocy generalnie nie jest dobrym pomysłem. Twój organizm nie potrzebuje energii podczas snu, więc prawdopodobnie będzie przechowywał węglowodany jako tłuszcz.

Kolejnym punktem, o którym warto wspomnieć jest wielkość posiłków. Tak jak stwierdziłem w punkcie 3, powinieneś częściej jeść małe posiłki. Czy kiedykolwiek czułeś się bardzo zmęczony po jedzeniu? W takim razie zjadłeś za dużo. Twoje ciało musi zużyć dużo energii, aby przetworzyć jedzenie, co pozostawia uczucie zmęczenia i braku energii. Taki styl jedzenia obniża również tempo metabolizmu. Aby utrzymać metabolizm na wysokim poziomie, musisz go stale stymulować małymi posiłkami co około 3 godziny.

Tak więc główne punkty, które musisz zapamiętać to: jedz dobre węglowodany złożone, jedz częściej małe ilości, zawsze miej dobrą porcję węglowodanów złożonych na około 1 godzinę przed treningiem (dla energii) i bezpośrednio po posiłku (dla skoku insuliny) i jeśli zyskujesz nadmiar tłuszczu przestań jeść węglowodany po 19:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *